KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15757223

nr 1575 7223

Harald Andrén

(1891-1964), Sverige

Oljemålning, Sittande kvinna. Signerad. Olja på duk, 79x60 cm, yttermått inklusive ram: 93x75 cm

Kondition: krackeleringar

Harald Efraim Andrén, svensk konstnär född i Ulvshyttan 1891, död 1964 i Orsa.

Utrop:

500 kr

måndag 30 oktober 2023
kl 19:51:25

Harald Andrén

Läs mer om Harald Andrén